Wydarzenia

KLEIST JUBILER - RÓWNA FIRMA 2019

09.04.2019

W dniu dzisiejszym na Gali Plebiscytu ,, RÓWNA FIRMA 2019 ,, zostaliśmy wyróżnieni spośród 60 firm Województwa Zachodniopomorskiego jako przedsiębiorstwo, które dba o otoczenie lokalne, rozwój regionu i swoją postawą daje pozytywny przykład innym organizacjom w województwie. Otrzymaliśmy również szczególne uznanie za aktywność społeczną.
Pięknie dziękujemy za wyjątkowe chwile i obiecujemy nie zawieść w przyszłości.

 Więcej »

XX WIELKI TURNIEJ TENORÓW

30.06.2018

Jubileuszowy 20. Wielki Turniej Tenorów przechodzi już do historii. Ten rycerski wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci. Atmosfera turnieju była podniosła i rodzinna jednocześnie. Tenorzy z mistrzowską wirtuozerią wprowadzili nas w magiczny świat opery. Zwycięzcą został WONHYEOK CHOI z Korei Południowej, na którego publiczność zagłosowała ponad 1000 cem róż. BARBARA KLEIST z dumą przekazywała zwycięzcy wykonaną ręcznie i ufundowaną przez KLEIST JUBILER NAGRODĘ SPECJALNĄ - SREBRNO BURSZTYNOWĄ TARCZĘ ważącą około 200 gram. Pragniemy z radością poinformować, że nasze TARCZE od tej jubileuszowej edycji turnieju na stałe będą wpisane w to wyjątkowe ARTYSTYCZNE WYDARZENIE.

 Więcej »

IX MECZ GWIAZD DLA HOSPICJUM

26.05.2018

MECZ

W roku 2018 już po raz trzeci KLEIST JUBILER zaprojektował, wykonał  i przekazał na licytację stylizowany emblemat  Serce Meczu Gwiazd dla Hospicjum. Tym razem emblemat był wyjątkowy. Od wielu już lat Rodzina Kleist zaprzyjaźniona jest z Państwem Kielec. Marian Kielec - GWIAZDA POGONI wspólnie z Kleistami ofiarowali na licytację swoje dary. Zwycięzca licytacji Janusz Hordyjewicz otrzymał srebrno bursztynowy symbol meczu opatrzony wygrawerowanym podpisem Mariana Kielca oraz jubileuszową koszulkę Pogoni z nazwiskiem króla strzelców roku 1963.

Przekazanie wylicytowanych przedmiotów to była niebywale wzruszająca chwila, na tamten moment czas zatrzymał się, byliśmy tylko we trójkę a tak po prawdzie to Marian Kielec i Janusz Hordyjewicz, których połączyła wspólna pasja - Pogoń , moja skromna osoba ( Barbara ) mogłam się tej chwili ze łzami w oczach przyglądać.

Te sekundy na zawsze pozostaną w moim sercu. To znowu było emocjonujące popołudnie ... pełne napięcia, chwil wzruszeń i radości. Nasze srebrno bursztynowe serce przyniosło dzieciakom z hospicjum, podobnie jak rok temu, kwotę 5000 złotych, dziękujemy i gratulujemy.

Nie myślałam, że nieśmiałe zapytanie o pomoc, zadane ponad trzy lata temu przez Dorotę Górską przeobrazi się w prawdziwe cuda. Jestem szczęśliwa, że możemy być cząstką tak niewiarygodnie WSPANIAŁEGO DZIEŁA. 

TERAZ zaczynamy już myśleć o kolejnym przedsięwzięciu - 2019 - ZAWSZE RAZEM
WARTO POMAGAĆ, WARTO DAWAĆ SIEBIE dopiero wtedy ŻYCIE MA SENS

 

 Więcej »

VIII MECZ GWIAZD ,, SIATKARZE DLA HOSPICJUM ,,

27.05.2017

To było emocjonujące popołudnie ... pełne napięcia, chwil wzruszeń i radości. Nasze srebrno bursztynowe serce przyniosło dzieciakom z hospicjum kwotę 5000 złotych, dziękujemy i gratulujemy zwycięzcy.
Do kolejnego meczu pozostało już tylko ok 360 dni... tym razem musisz być z nami, czekamy na każdego kto poczuł w sobie anielską duszę.

MY BĘDZIEMY, NASZE SERCE nie tylko bursztynowe BĘDZIE GOTOWE DO DZIAŁANIA

WARTO I FAJNIE JEST POMAGAĆ !!!

 Więcej »

MISTRZOSTWA POLSKI nasza para Marcin & Julia

25.02.2017

W sobotę 25.02.2017 para taneczna Marcin Kleist & Julia Bień, której Kleist Jubiler patronuje, wystartowała na Mistrzostwach Polski FTS w kategorii par dorosłych. W rywalizacji z najlepszymi parami w POLSCE wywalczyli REWELACYJNE IV MIEJSCE W FINALE. Nadmienić należy, że w 25-letniej historii turniejów MP to dopiero trzecia para, która startując pierwszy rok w kategorii par dorosłych zajęła miejsce w ścisłym finale.

Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych a radość jest tym większa, że Julia wystąpiła w ręcznie malowanej sukni z wizerunkiem FENIKSA, tak bardzo pasującego do historii tej pary. Sukienkę uszyła sponsorująca parę PRACOWNIA KRAWIECKA SAMBA Styl a malarsko suknię ozdobiła Barbara Kleist.

 Więcej »

BURSZTYNOWY WEEKEND W KOŁOBRZEGU 10-11.12.2016

17.12.2016

10-11.12.2016 Kołobrzeg stał się bursztynową stolicą województwa zachodniopomorskiego. Sportowy klub taneczny AMBER stworzył przepiękne widowisko sportowe, w którym pary rywalizowały w ramach finałowego turnieju Grand Prix Polski oraz w Mistrzostwach i Pucharze Województwa Zachodniopomorskiego 2016. Kleist Jubiler zaznaczył tam swoją obecność. Jesteśmy szczęśliwi i dumni że jesteśmy częścią tak wyjątkowej CAŁOŚCI.

 Więcej »

MONSTRANCJA DLA PARAFII MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ ANIOŁÓW NA WARSZAWSKIM BEMOWIE SKOŃCZONA

26.06.2016

,, CZASAMI MUSISZ PO PROSTU SKOCZYĆ, A O SKRZYDŁACH POMYŚLEĆ W DRODZE NA DÓŁ ,,

W piątek 24.06.2016 roku zakończyliśmy ponad dwu i półroczną pracę nad monstrancją dla Parafii Matki Boskiej Królowej Aniołów. Czas to był wyjątkowy, uczucia i emocje nie do opisania ... Jestem wdzięczna za okazane mi zaufanie księdzu proboszczowi Rafał Kamiński i wszystkim osobom, które ofiarowały mi wsparcie, wiarę i siłę w wykonanie tego dzieła. Dziękuję za modlitwę każdemu a przede wszystkim parafianom, którzy są współtwórcami tego dzieła. Dziękuję Ryszardowi Marczakowi i Jego zespołowi, bez Was Panowie tej pracy by nie było.
W sobotę 25.06.2016 dowiozłam monstrancję na warszawskie Bemowo, dotarła do swojego domu. Od tego czasu jest to nasze miejsce na ziemi. Niedzielna msza, poświęcenie i cała uroczystość na zawsze pozostanie w moim sercu i mojej pamięci.

 Więcej »

VII Mecz Gwiazd 2016 ,, Siatkarze dla hospicjum ,,

21.05.2016

TO BYŁ WYJĄTKOWY CZAS
Kleist Jubiler nie pierwszy już raz wziął udział w charytatywnym wydarzeniu, jednak pierwszy raz wydarzenie to przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Hala Azoty zamieniła się w przedsionek nieba. Przez trzy godziny bawiliśmy się, graliśmy, tańczyliśmy w towarzystwie Gwiazd i Aniołów.
Licytowane były narty naszych Zimowych Gwiazd, Piłka Gwiazd Pogoni i Złote Medale Gwiazd Chemika, wśród tak znamienitego towarzystwa znalazł się wykonany przez mnie ręcznie emblemat SIATKARZE DLA HOSPICJUM. Wielki to zaszczyt móc ofiarować cząstkę siebie i swojej pracy dla takiego pięknego celu. Jednak gdyby nie anioły, które zechciały przystąpić do licytacji to wszytko nie miałoby sensu.
KOCHANI POMAGAJĄC INNYM STAJEMY SIĘ BOGATSI !!!
Dobro zawsze powraca <3
DZIECIAKI WYGRAŁY !!!!
Do zobaczenia za rok !!!

 Więcej »

,, SZCZECINIANKI ,,

08.03.2016

08.03.2016r. w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - wernisaż wystawy fotograficznej Szczecinianki. Miałam ten ogromny zaszczyt znaleźć się wśród grona wybitnych kobiet Szczecina. Dziękuję sprawczyni wystawy Pani Elżbiecie Chojnackiej za zaproszenie i przedstawienie mojej osoby wśród tak wyjątkowych kobiet. Autorem prezentowanego na wystawie mojego zdjęcia jest niezastąpiony Włodzimierz Wawro. Włodziu bardzo Ci dziękuję za możliwość bycia Twoją modelką i za to, że pokazałeś na zdjęciu to co niewidzialne dla oczu.

 Więcej »

,, MOJE MIASTO NIEWYCZERPANE ŻRÓDŁO INSPIRACJI ,,

20.02.2016

20.02.2016r. w Szczecińskiej Filharmonii im. M. Karłowicza podczas drugiej edycji turnieju ,, Future ,, zaprezentowaliśmy POKAZ BIŻUTERII i SZALI RĘCZNIE MALOWANYCH będący preludium mojej nowej kolekcji 2016.

 SZTUKA NIE ZNA GRANIC, NIE ZNA ODLEGŁOŚCI ONA DAJE POCZUCIE WOLNOŚCI te słowa umieściłam rok temu pod zaprojektowaną i wykonaną przeze mnie moją ukochaną ,, My Georgia,,. Do powstającej kolekcji 2016 roku dodaję jeszcze, że DAJE POCZUCIE BLISKOŚCI. Tworząc prace, które ściśle związane są z miastem, z jego wyjątkowymi miejscami i zakątkami mam wrażenie jakbym tworzyła je na nowo, jakbym dotykała tego co wyjątkowe ... moje.

Oprócz naszego pokazu jednym z punktów artystycznego programu wieczornej gali był występ naszej reprezentacyjnej pary, aktualnych Mistrzów Europy i finalistów Mistrzostw Świata - Marcina Kleist i Julii Bień, którzy to zatańczyli do ułożonej przez siebie choreografii do muzyki i śpiewu Kashi Vega ,,Domek z kart,, Ich wspólny występ na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

 

 

 Więcej »

THE UNIVERSITY OF GEORGIA

27.01.2015

,, MY GEORGIA ,, to moje ukochane dziecko. Powstała z miłości i do dziś jest niezapomnianym przeżyciem.

,, My Georgia ,, bo tak zatytuowałam moje dzieło jest uczczeniem 230tej rocznicy powstania najstarszego, publicznego uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych. Obecnie wisi w budynku administracyjnym uniwersytetu i na zawsze pozostanie w moim sercu.

 Więcej »

SACRUM NON PROFANUM 2014

25.08.2014

X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY   SZCZECIN / TRZĘSACZ / ŚWINOUJŚCIE

 


W dniu 11.08.2014 mieliśmy niewiarygodną przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w niewyobrażalnym koncercie zorganizowanym już po raz dziesiąty przez Pomorskie Stowarzyszenie Instrumentalistów ACADEMIA. Jeszcze dziś nasze serca przepełnione są wzruszeniem, podziwem i wielką radością. Siła przekazu orkiestry dyrygowanej przez prof. Bohdana Boguszewskiego, organów bazyliki archikatedralnej św. Jakuba, wykonawców Joanny Tylkowskiej Dróżdż - sopran, Hanny Honzer - mezzosopran, Leszka Skryla - baryton oraz czterech wspólnie śpiewających chórów mieszanych była poruszająca serce, umysł i duszę. W koncercie rozbrzmiewały utwory Wojciecha Kilara, w dużej też mierze poświęcony był on wspomnieniom o tym wybitnym kompozytorze i człowieku. Jednak bohaterem głównym był Bóg, wiara, miłość ... Wczorajsza noc była sacrum dla każdego z nas, była miłością do Boga, to muzyka poniosła nas ponad problemami, ponad codziennością, wzniosła nas do Niego. W początkowym wystąpieniu prowadząca prof. Halina Lorkowska- rektor Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu powiedziała .. ,, niech przemówi muzyka ,, ... my chcielibyśmy żeby tak pozostało ... trwaj chwilo trwaj ...

Dziękuję osobom, które mi zaufały i powierzyły do stworzenia srebrno bursztynową postać Matki Boskiej ofiarowaną Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze Wielkiemu Protektorowi Koncertu.


 Więcej »

DUŃSKA PARA KSIĄŻĘCA I KLEIST JUBILER

16.06.2014

Książę Danii Fryderyk z Księżną Elżbietą gościli w Szczecinie w połowie maja 2014r . Spędzili w naszym pięknym mieście niemal cały dzień. Dla mnie, dla naszego atelier był to wyjątkowy czas, z wielkim podekscytowaniem, radością i zaszczytem zaprojektowałam i wykonałam szal i spinki które otrzymali Ci wyjątkowi goście.

 Więcej »

METAMORFOZY ŚLUBNE - FINAŁ

26.01.2014

 26.01.2014 r. podczas 10 GALI ŚLUBNEJ nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu METAMORFOZY ŚLUBNE.

Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu razem z uczestniczkami konkursu. Program METAMORFOZY nierozerwalnie łączy się z naszą pracą, z powołaniem jakim niesie każde atelie mające wpływ na kreowanie postaci. Dziewczyny biorące udział w konkursie miały możliwośc korzystać z pomocy i usług wielu osób. KLEIST JUBILER miał zaszczyt przygotowywać dla Pań zestwy biżuterii do kreacji wieczorowych i dziennych oraz do sukien ślubnych. Specjalnie na niedzielny pokaz dotarła do nas kolekcja z zaprzyjaźnionej z nami warszawskiej Firmy Lewanowicz. Suknia ślubna to wyjatkowy strój na wyjatkową, jedyną w swoim rodzaju okazję. Wszystkie wymagały subtelnych, delikatnych dodatków. Przygotowalismy komplety z białego złota, diamentów,  srebra, kryształów Swarovskiego. Panie wygladały pięknie.

Konkurs oficjalnie wygrała Agata, oko kamery ukochało Dominikę, Agnieszkę wybrali obserwatorzy facebooka ... dla nas WYGRAŁY WSZYSTKIE DZIEWCZYNY , przede wszystkim odwagą, podjętą decyzją i osobowością. ANETA, AGNIESZKA, MARTA, ANIA, AGATA, DOMINIKA  GRATULUJEMY !!!!

 Więcej »

PODZIĘKOWANIA I WYRÓŻNIENIA

10.09.2013

V POKAZ SZTUKI JUBILERSKIEJ I ZEGARMISTRZOWSKIEJ 2012

10.09.2013

IV POKAZ SZALI BIŻUTERII I ZEGARKÓW

20.06.2012

II POKAZ SZALI I BIŻUTERII 2011

14.08.2011

III POKAZ JESIEŃ-ZIMA 2011

13.02.2011

I POKAZ SZALI I BIŻUTERII 2010

14.08.2010
partners